Strona Główna Artykuły Galeria Download Forum Linki Sierpień 04 2021 14:07:32
.
Informacje

Historia

Grono pedagogiczne

Patron - W SKARBCU HISTORII

Galeria

Program Wychowawczy Szkoły

Szkolny Program Profilaktyki

Samorząd

Podręczniki SP

Podręczniki GIM.

PLAN LEKCJI

STATUT

Aktywna edukacja

REKRUTACJA

BEZPIECZNY UCZEŃ

DOKUMENTY SZKOLNE
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 49
Najnowszy Użytkownik: Emiliabuciorowska
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Witamy
WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY
NOWA STRONA INTERNETOWA ZSP SOSNOWICA
NOWA STRONA INTERNETOWA ZSP SOSNOWICA - link
Dzień Dziecka
Tradycyjnie 1 czerwca naszej szkole odbywają się obchody Dnia Dziecka. Jest to impreza bardzo oczekiwana przez uczniów, ponieważ dostarcza im wiele atrakcji i radosnych przeżyć. Tegoroczny program podzielony był na trzy części;
1. Rozgrywki sportowe – piłka nożna klasy VI-II gimnazjum
2. „Mam talent „- recytatorski, sportowy, wokalny, instrumentalny
3. „Moda młodzieżowa” – jak ubierają się uczniowie naszej szkoły
Przed rozpoczęciem konkursów zostało powołane jury z uczniów klas VI-II gimnazjum, któro miało czuwać nap przebiegiem konkursów i wytypowaniem zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
Chętni uczniowie zaprezentowali się we własnych układach sportowych, wokalnych i instrumentalnych, przedstawiając swoje możliwości i umiejętności. Na zakończenie zostały wręczone najlepszym uczniom dyplomy przez panią Dyrektor i jury konkursu. Nad całością czuwały panie Joanna Szelaszuk i p. Ewa Marszał-Gęborys.
Dzień Matki i Ojca
Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia.
Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też co roku w naszej szkole panie nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca.
Z tej właśnie okazji 26 maja 2015 roku odbyła się uroczysta akademia. Sala szkolna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Takie spotkania są okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud, jaki rodzice włożyli w wychowanie swoich pociech. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor ciepło witając przybyłych rodziców. Następnie zaprezentowały się klasy: klasa I B pod kierunkiem Pani Jolanty Osenko, klasa I A pod opieką Pani Teresy Rybak i klasa III przygotowana przez Panią Bożenę Niezabitowską. Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom prezenty, które same wykonały i poczęstowały słodkościami. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna, gdyż każdy rodzic z uwagą słuchał nie tylko swoją pociechę, ale też pozostałe dzieci.

Opracowała p. J. Osenko
GimZetka
Szanowni nasi Czytelnicy!

Przedstawiam Wam kolejny numer naszej szkolnej GimZetki.
W tym numerze znajdą się takie zagadnienia jak, m.in.: konstytucja
3 maja, dzień matki, przysłowia etc. Wszystkie związane są oczywiście z obecnym miesiącem – majem. Przygotowaliśmy dla Was również dowcipy dla poprawy humoru przed końcem roku oraz krzyżówkę. Niestety numer dostępny jest tylko w wersji cyfrowej na stronie szkoły. Zapraszamy do poczytania!

RN, Alicja Miklewska

Link do GimZetki


„Twój dar serca 2015”

Już po raz kolejny nasza szkoła brała udział w akcji charytatywnej – tym razem była to pomoc dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia pod hasłem .
"Twój dar serca 2015".
Celem akcji była przede wszystkim edukacja najmłodszych uczniów, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzeczy pozytywnych zmian, które można wprowadzić w najbliższym otoczeniu. Uczniowie naszej szkoły prowadzili zbiórkę pieniędzy na ten szczytny cele w dniach 13.04-30.04 i uzbierali sumę 440,63 zł. Cieszymy się niezmiernie z dużego zaangażowania uczniów naszej szkoły w pomoc potrzebującym oraz liczymy na dalszą współpracę w ramach wolontariatu.

Samorząd Uczniowski i Harcerze
Wycieczka klasy III i IV - Lublin
14 maja 2015 r. klasy III i IV szkoły podstawowej wyjeżdżały na wycieczkę edukacyjną do Lublina – do Ogrodu Botanicznego i Muzeum Wsi Lubelskiej. Wycieczka ta posłużyła przede wszystkim realizacji podstawy programowej z przyrody, historii oraz j. polskiego. Dzieci zapoznały się z bogactwem roślinności w Ogrodzie Botanicznym, miały możliwość poszerzenia wiedzy na temat życia ludności w XIX w. w Muzeum Wsi Lubelskiej, zwiedzały dworek rodziny Kościuszków. W tym dworku można było wzbogacić swoją wiedzę na temat laureatki Nagrody Nobla – Marii Curie Skłodowskiej – patronki Uniwersytetu UMCS w Lublinie. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń.

Opracowały: p. B. Niezabitowska, p. U. Wójcik
Bajka "O czterech muzykantach z Bremy"
W dniu 12.05.2015 uczniowie naszej szkoły wystawili bajkę braci Grimm "O czterech muzykantach z Bremy" w języku niemieckim dla najmłodszej społeczności szkolnej - uczniów uczęszczających na świetlicę. W sztukę zaangażowały się uczennice: w roli zwierząt - Kasia Lipko, Demczuk Angelika, Siwko Iza, Ola Chmielewska, w roli narratorów polskiego i niemieckiego - Laura Bancerz i Natalia Lipko, w roli rozbójniczek - Sandra i Patrycja Bancerz, Klaudia Chmielewska, Kinga Karpowska oraz Aneta Skowronek. Dekoracje zostały przygotowane przez uczniów. Uczniów przygotowywała p. M. Kratiuk.
"W świecie twórczości Andersena i Konopnickiej” - konkurs plastyczny
Mamy laureatów konkursu plastycznego w Bibliotece Pedagogicznej w Parczewie

W dniu 15 maja 2015r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Parczewie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom XI konkursu plastycznego
"W świecie twórczości Andersena i Konopnickiej”

organizowanego przez bibliotekę dla szkół podstawowych z powiatu parczewskiego.
Do konkursie przystąpiło 20 szkół podstawowych powiatu parczewskiego. Wpłynęło 159 prac we wszystkich trzech kategoriach wiekowych: 64 prace z klas I-II,
48 prac z klas III-IV i 45 prac z klas V-VI oraz 2 prace poza konkursem.
W dniu 7 maja komisja oceniła wszystkie prace spełniające warunki regulaminu i przyznała nagrody oraz wyróżnienia.
Uczniowie z naszej szkoły zajęli czołowe miejsca:
I kategoria wiekowa (klasy I-II)
I miejsce - Amelia Chmielewska – klasa II, opiekun Pani Małgorzata Borowińska
III miejsce - Szymon Chmielewski – klasa IB , opiekun Pani Jolanta Osenko
Wyróżnienia:
Alicja Lipczyńska – klasa I B opiekun Pani Jolanta Osenko
Karolina Kuzioła – klasa IB opiekun Pani Jolanta Osenko
II kategoria wiekowa (klasy III-IV)
Wyróżnienia:
Mateusz Woźniak – klasa III opiekun Pani Bożena Niezabitowska
III kategoria wiekowa (klasy V-VI)
Wyróżnienie specjalne:
Pani Wiesława Tazbir - prezes Oddziału ZNP w Parczewie przyznała wyróżnienia specjalne (nagrodzone książką) w każdej kategorii wiekowej.
Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Izabela Siwko z klasy IV
, opiekun Pani Małgorzata Maryjewska
Uroczystość uświetnił występ dzieci z Przedszkola nr 1 w Parczewie i słodki poczęstunek.
Prace laureatów konkursu są wyeksponowane w czytelni biblioteki i można je podziwiać do końca lipca 2015r.

Opracowała p. J. Osenko
Turniej BRD
W dniu 14 maja 2015r. odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na boisku szkolnym w Gimnazjum w Dębowej Kłodzie. W ramach Turnieju zawodnicy rozwiązywali przygotowany przez policjantów test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie pokonywali specjalnie przygotowany tor rowerowy oraz wykazywali się praktyczną znajomością zasad ruchu drogowego na miasteczku. W ostatniej konkurencji wykazywali się umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą teoretyczną w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkołę podstawową reprezentowali; Klaudia Ryś, Ola Mazurek, Dominik Kuźmicz i Rafał Szelepajło, a z gimnazjum; Tarko Marek, Szymek Czupryński i Gęborys Konrad. Opiekunką obu drużyn była p. Ewa Marszał-Gęborys

Lekkoatletyka - Biała Podlaska


Opracowanie p. J. Szelaszuk
MECHATRONIKA - NAUKA XXI WIEKU

Dnia 07.05.2015 jako uczniowie klas I-III Gimnazjum razem z p.Ewą Marszał-Gęborys i p. Wioletą Sobieszek wyjechaliśmy do Lubelskiego Centrum Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lublinie. Po szkole oprowadzał nas Pan dyrektor i kierownik szkoły. W sali konferencyjnej p. dyrektor opowiedział nam czym zajmuje się technik mechanik, technik mechatronik, technik cyfrowy procesów graficznych i technik informatyk, na tych kierunkach kształcą się uczniowie i nie tylko. Dyrektor również przedstawił nam reprezentanta Polski w Rugby Grzegorza Szczepańskiego, który jest nauczycielem wychowania fizycznego. Następnie przeszliśmy do działu obrabiarek do metalu, zaprezentowano nam sprzęt do obróbki cieplnej, spawania, zgrzewania i cięcia plazmą, zwiedziliśmy profesjonalną kontrolę jakości produkowanych wyrobów. Najciekawsze dla nas były pracownie metrologii i mechatroniki, w której mogliśmy zapoznać się z najnowocześniejszymi obrabiarkami cyfrowymi, które na podstawie odpowiednio napisanego programu komputerowego, wykonują cały proces technologiczny a przed uruchomieniem można sprawdzić na symulatorze ten program. Bardzo zaciekawiła nas także pracownia grafiki komputerowej, w której uczniowie samodzielnie projektowali i drukowali różne plakaty, banery. Obok szkoły zostanie zbudowany stadion do gry w rugby. Dyrektor bardzo interesująco opowiedział nam o szkole. Na zakończenie dostaliśmy na pamiątkę warcaby „samotnik” i samolot, które zostały zaprogramowane i zrobione przez uczniów.

Opracowała Weronika Bielecka
Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Download
FAQ
Forum
Kontakt
Linki
Plan Wychowawczy Szkoły
Szkolny Program Profilaktyki
Aktywna edukacja
REKRUTACJA
BEZPIECZNY UCZEŃ
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,227,449 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie